מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קניית Nex5n מיבואן מקביל כן או לא ?

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > צילום > מצלמות ועדשות
מחבר הודעה
atraf
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 04, 2011
הבעות תודה: 39
מספר הודעות: 454

#16  נשלח: ב' 23/04/2012 10:22

LiorDrZ כתב:
בן,
מבחינת קו עדשות לסוני יש כרגע עדשות זום עם טווחים שמכסים מ 18 עד 210 כך שאין כ"כ בעיה עם עדשות טיולים. הצרה עם העדשות של סוני (ה 18-200) לדוגמא שהיא גדולה יחסית לגוף המצלמה ויקרה מאד (800 דולר). ממה שפורספ באתרים בחו"ל סוני הולכת להשיק כמה עדשות פריים (אורך מוקד קבוע) עם צמצמים פתוחים ועוד עדשת זום עם צמצם קבוע של 2.8 אבל היא הולכת להיות יקרה.
החיסרון בקו המצלמות העכשווי של סוני הוא בעדשות עם צמצם פתוח ומהיר שיהיו קטנות ממה שקיים. יש כרגע כמה עדשות פריים עם צמצם פתוח אבל הם יקרות כמו הצייס 24 מ"מ צמצם 1.8 עדשה מעולה אך יקרה 1000$ ויש את ה 50 מ"מ צמצם 1.8 ובמחיר של 350$.
מבחינת איכות תמונה לסוני יש חיישן גדול APS-C כמו שיש בניקון D7000 ומבחינת איכות תמונה זאת מצלמה מעולה. בנוסף קיימים מתאמים לעדשות של יצרנים אחרים שתוכל להרכיב על המצלמה ותוכל לפקס בצורה ידנית עם המצלמה. זאת המצלמה עם יכולות פיקוס ידני הטובה ביותר בשוק בגלל פיצ'ר ה Peaking הנהדר. (צובע בצבע אדום איזורים בפוקס וע"י כך אתה מקבל במקום איזה איזורים בפוקוס למרות שאתה מפקס בצורה ידנית).
מבחינת מחיר ואחריות המחיר של הסוני לא זול בארץ לאור העובדה שקיט עולה בארה"ב 700$. אישית הייתי קונה במקום הכי זול שיש קאמרה מיה למשל 3799 ש"ח ומוסיף ביטוח MACK למצלמה + עדשה ל 3 שנים.
ליאור

תודה רבה על התגובה הזריזה, אז בעצם בגלל איכות האחריות אתה ממליץ לקחת אחריות מאק ולהתעלם מאחריות היצרן מה שבעצם גורם לבחירת חנות הקנייה לא חשובה אלא רק לחפש את המחיר הכי זול...
אז מבין האופציות הנ"ל מה הכי טובה?
1) אחריות של ישפר 3 שנים ?
2) אחריות של רשת Camera של שנתיים
3) (אם אפשרי) לדבוק באחריות היצרן ולהאריך אותה עם אחריות מאק.. ?
4) לוותר לגמריי על האחריות היצרן ומראש לקנות אחריות מאק ל3 שנים?
5)במקרה של 4 זה כבר מפתה אולי עדיף להזמין מחול ? דרך USSHOPS או שבתכלס עם המכס וכל זהכבר יצא אותו המחיר ?

ומה המחיר פחות או יותר של אחריות מאק לשלוש שנים?

הקטע של העדשות באמת קצת מלחיץ אותי, למרות שתאמת אני לא יודע לכמה אזדקק לעדשות חדשות אני חדש לגמריי בתחום רפלקס ומל"מ ובעצם בשלב של לנסות לעבור למצלמות שכאלו.. ולצערי גם לא מבין כל כך הרבה בתחום הצילום, לכן כנראה שתקופה הקרובה אשאר עם עדשת הקיט שאקנה לדיי הרבה זמן עד שאחליט על לקנות עוד כמה עדשות מסביב..
לכן כנראה שגם אקח את ה18-55 במטרה לכסות כמה שיותר ועדיין להשאר עם גודל נורמלי של עדשה ..

בן.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

הבעות תודה: 200
מספר הודעות: 1752

#17  נשלח: ב' 23/04/2012 11:14

truejoker,
במקרה של מצלמות המל"מ של סוני אין כ"כ הרבה אלטרנטיבות של יצרני עדשות צד שלישי למעט ה 18-200 של טאמרון. כל זה נכון להיום ולגבי עדשות זום. עדשות פריים יש של סיגמא ובעזרת מתאמים תוכל להשתמש בעדשות קיימות שיש לך אבל בצורה ידנית.
הביונט של סוני פתוח ליצרני עדשות צד שלישי ואני מניח שככל שיעבור הזמן והפורמט של סוני יתפוס נראה יותר מבחר של עדשות. צריך לקחת בחשבון שזה פורמט יחסית חדש ולכן המבחר יחסית מצומצם.

בן,
אם המחיר של המצלמה עם 3 שנות אחריות של יבואן רשמי לא רחוק ממחיר רכישה ע"י יבואן אפור + ביטוח MACK אז שווה לשקול רכישה דרך יבואן רשמי.
ביטוחMACK הוא לא במקום אחריות יצרן או יבואן אלא תוספת ביטוחית.
לגבי עלויות תסתכל באתר של ארליך או קאמרה מיה על הפוליסות שמתאימות למחיר המצלמה שלך.
ליאור

Nissim
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 04, 2005
הבעות תודה: 38
מספר הודעות: 2392

#18  נשלח: ב' 23/04/2012 12:50

truejoker,
לא יפה לחטוף שרשור
אחריות למצלמה בלבד ל 3 שנים נוספות תעלה 454 ש"ח, בשלב הזה לא ביררתי כמה תעלה אחריות לעדשת הקיט.
אחריות של ישפאר זאת לא אחריות מבחינתי, המוטו שלהם למצוא סיבות להתחמק מהשירות או לגבות סכומים מופרכים נוספים.
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#19  נשלח: ב' 23/04/2012 23:02

Nissim כתב:
truejoker,
לא יפה לחטוף שרשור
.

מצטער , האם אתה מסתפק בזה או שאתה רוצה את הראש שלי על מגש ?
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

#20  נשלח: ב' 23/04/2012 23:04

LiorDrZ כתב:
truejoker,
במקרה של מצלמות המל"מ של סוני אין כ"כ הרבה אלטרנטיבות של יצרני עדשות צד שלישי למעט ה 18-200 של טאמרון. כל זה נכון להיום ולגבי עדשות זום. עדשות פריים יש של סיגמא ובעזרת מתאמים תוכל להשתמש בעדשות קיימות שיש לך אבל בצורה ידנית.
הביונט של סוני פתוח ליצרני עדשות צד שלישי ואני מניח שככל שיעבור הזמן והפורמט של סוני יתפוס נראה יותר מבחר של עדשות. צריך לקחת בחשבון שזה פורמט יחסית חדש ולכן המבחר יחסית מצומצם.

בן,
אם המחיר של המצלמה עם 3 שנות אחריות של יבואן רשמי לא רחוק ממחיר רכישה ע"י יבואן אפור + ביטוח MACK אז שווה לשקול רכישה דרך יבואן רשמי.
לגבי עלויות תסתכל באתר של ארליך או קאמרה מיה על הפוליסות שמתאימות למחיר המצלמה שלך.
ליאור

ליאור , איך האיכות של העדשות של סוני , ובמיוחד עדשת זום קיט ?
שמעתי שיש אפשרות לשים מתאם לעדשות של צייס , האם זה נכון ?
Nissim
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 04, 2005
הבעות תודה: 38
מספר הודעות: 2392

#21  נשלח: ג' 24/04/2012 1:01

truejoker כתב:
Nissim כתב:
truejoker,
לא יפה לחטוף שרשור
.

מצטער , האם אתה מסתפק בזה או שאתה רוצה את הראש שלי על מגש ?

ברור שמסתפק בפרח.
LiorDrZ (ליאור)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 28, 2006

הבעות תודה: 200
מספר הודעות: 1752

#22  נשלח: ג' 24/04/2012 1:54

truejoker כתב:
LiorDrZ כתב:
truejoker,

בן,
ליאור

ליאור , איך האיכות של העדשות של סוני , ובמיוחד עדשת זום קיט ?
שמעתי שיש אפשרות לשים מתאם לעדשות של צייס , האם זה נכון ?

truejoker,
ה 18-55 וה 18-200 נחשבות לעדשות קיט טובות. קח בחשבון שאלו עדשות עם צמצם סגור יחסית.
ל NEX של סוני יש עדשת צייס 24 מ"מ עם צמצם 1.8 ו AF ב 1000 דולר
בכל מקרה אתה תוכל להרכיב בעזרת מתאם. עדשות של כמעט וכל היצרנים שיש (לייקה, ניקון, קנון, מינולטה) אבל במחיר של פוקוס ידני.
ליאור

נערך בפעם אחרונה על-ידי LiorDrZ בתאריך ד' 25/04/2012 13:43, נערך סך הכל פעם אחת
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 581

#23  נשלח: ד' 25/04/2012 0:47

ציטוט:
אתה צודק שמבחינת קומפקטיות יש יתרון עדיף לגודל ולמבחר העדשות ב m\43 אבל החיישן הקטן, איכות התמונה, ביצועי ISO ועומק השדה הם לטובת הסוני שמצויידת בחיישן גדול יותר.......................................אבל עבורי היא לא מתאימה בגלל החיישן הקטן והעדר עומק שדה ראוי לטעמי.
אני בטוח ש Frosti7 יגיב בשרשור לטובת פורמט ה m\43 יש לו קצת יותר ניסיון והבנה בפורמט הזה מאשר לי. אני בעניין של חיישנים גדולים יותר
ליאור

זה נכון שלסוני יש את היתרון הבסיסי של גודל חיישן והנגזרות שלו ISO\עומק שדה,
כדי לדייק- ההבדל בעומק שדה הוא סטופ אחד, ז"א הבדל של צמצם אחד (להלן טבלה: קפיצה מ2.8 ל4 פירושה סטופ "תחנה" אחת)
הבדל ISO (וטווח דינאמי) פחות משמעותי בדור החדש, אולימפוס OM-D,(הNEX-7 וOM-D פחות או יותר זהות בביצועים)

כדי להשוות בין הפורמטים צריך לשקלל את העדשות:
עדשות קיט:
ל-M43 ישנו יתרון של גודל (במיוחד אם הולכים על PZ 14-42), אבל לNEX ישנו יתרון של עומק שדה.

עדשות סופרזום:
ה18-200 של סוני היא הכי איכותית, אבל לא בפער גדול,
העניין הוא הגודל, כפי שנאמר פה היא גדולה יחסית לגוף, לדעתי חבילה של OM-D ביחד עם אולימפוס 14-150 היא יותר מאוזנת, קטנה ושימושית.

ובמחיר של 18-200+NEX-5N ניתן לרכוש OM-D+14-150,

את OM-D וNEX-5N קשה להשוות,
לOM-D יש AF מהיר ואמין יותר גם בתאורה חלשה, יש עינית איכותית עם קצב רענון 240HZ לתמונה חלקה, היא אטומה למזג האויר\גשם - יש מייצב תמונה חזק במיוחד אשר שימושי במיוחד לצילום וידאו ללא רעידות,
השליטה על המצלמה היא הרבה יותר קונבנציונלית - כמו DSLR, יש שלל כפתורים והיא הרבה, הרבה יותר מותאמת לצלם המתקדם\מאפשרת לגדול איתה,
היא יכולה להחליף כל DSLR בכיף...ועדיין להעניק פשטות של שימוש עם מסך מגע וצילום אוטומטי כמו 5N,

מצד שני ל5N יש חיישן מדהים, בין האיכותיים, פוקוס עזר - PEAKING שימושי במיוחד לעדשות ידניות - ביחד עם הפוקוס PEAKING והחיישן גדול יותר היא הרבה יותר מתאימה לעדשות ידניות\ישנות (שיכולות להיות הרבה יותר טובות מעדשות של היום)...אולי פספסתי עוד משהו?

נכון, בOM-D+14-150 האיכות לפעמים תהייה קצת פחות טובה משילוב של NEX-5N עם 18-200, אבל יש יותר סיכויים שתקבל תצלום טוב יותר עם האולימפוס.

עדשות פריים:
כאן לM43 יש מבחר יפה של עדשות קבועת עם צמצמים פתוחים שמחפים על ה"חיסרון" של גודל חיישן, וניתן להגיע לעומק שדה זהה בין הפורמטים ולהנות ממבחר עדשות גדול יותר בM43....

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 04, 2011

#24  נשלח: ד' 25/04/2012 17:01

פרוסטי אני לא חושב שזה נכון להשוות את הנקס 5N לOMD ,אי אפשר להשוות מצלמה ששוויה 3800 nex5n לעומת מצלמה שעולה 6000 ומעלה.. (omd וNEX 7)

אשמח אם תוכל להתייחס בדבריך למצלמות עד 4000 שקל כגון NEX 5n אל מול הGX1 של פנסוניק או EP3 של אולימפוס וכד' ..

ככל שאני קורא יותר ויותר אני רק מתבלבל יותר ויותר .. וככל שאני נכנס יותר לעומק מסתבר שלקנות סוני בארץ זה לא כמו לקנות סוני בחול .. מסתבר שהרבה מאוד לא מתעסקים עם סוני, יבוא של עדשות ואביזרים וגם בעניין התיקון הוא יכול להיות יותר מסובך אם צריך ( טפו טפו טפו חס וחלילה ) בין אם קנית מאק או נשארת עם אחריות היצרן בארליך דאגו לציין זאת בפני כשבררתי לגבי רכישה של אחריות ואמרו שיש מצב גדול יותר שיהיה מחסור בחלקים בארץ שידרוש הזמנה מחול ( = עיכוב) או אפילו החלפה של המצלמה באחרת לגמריי בגלל בעייתיות בתיקון סוני ..

אני לא חושב שאני הולך להשתגע בקרוב ולקנות מליון עדשות ( למרות שתכלס התחום חדש לי ואין לי מושג מה אני באמת רוצה ) הייתי רוצה עדשת פנקייק טובה ועדשת פריים פתוחה .. אני חושב שכשאגיע לסט הזה אהיה מרוצה.. השאלה אם זה אפשרי עם סוני ? ( בסכומים ראלים).

ראיתי היום את הסוני ביד שלי לצערי לא יכולתי להפעיל אותה ולראות כמה היא נוחה לי לתפעול אבל כנראה שבקטע הזה אצטרך להתפשר ולהאמין לאינטרנט שנעשה שיפור גדול לעומת ה5.. הקודמת..

בקיצור אשמח אם תוכלו להגיב לי על הדברים הנ"ל ומה דעתכם ? האם קיים תחליף טוב לסוני NEX 5N בארץ ? עד 4000 שקל ?
הפנסוניק לאט לאט מתחילה לקרוץ לי.. במיוחד בגלל המחיר והעדשות קיט שאפשר לקבל איתה..
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#25  נשלח: ד' 25/04/2012 21:40

[quote="atraf"]פרוסטי אני לא חושב שזה נכון להשוות את הנקס 5N לOMD ,אי אפשר להשוות מצלמה ששוויה 3800 nex5n לעומת מצלמה שעולה 6000 ומעלה.. (omd וNEX 7)

בגדול אני מסכים שקשה להשוות בין NEX-5 לOM-D, אבל לא בגלל המחיר אלא יותר בגלל שהן מיועדות למטרות קצת שונות (סופר קומפקטית מול דמוי DSLR קומפקטית)

מבחינת המחיר, התיחסתי למה שרשמו בהודעות הקודמות והוא השילוב של NEX-5 עם עדשת סופרזום 18-200,
אם נשכלל את העדשה נראה שבאמאזון המחיר הוא 1600 לחבילה של NEX מול 1699 לOM-D + 14-150,
הפרש של 99$ בלבד,

ציטוט:
אשמח אם תוכל להתייחס בדבריך למצלמות עד 4000 שקל כגון NEX 5n אל מול הGX1 של פנסוניק או EP3 של אולימפוס וכד' ..

5N - מה שמייחד את המצלמה הוא גודלה הקטן ושילוב של חיישן APS-C גדול אשר שני רק לחיישן של X-PRO 1,
למצלמה ישנם 4-5 כפתורי הפעלה ומסך מגע, לכן התפעול הוא לא קונבנציונלי ודורש כניסה תכופה לתפריטים, מומלץ לקרוא ביקורות לראו סרטונים.

GX1 וG3, E-P3 ופורמט M43:
מבחינת גופים - לG3 וGX1 יש חיישן יותר טוב בסטופ אחד בISO מהאולימפוס (למעט OM-D לה חיישן טוב יותר מGX1) אבל ל5N חיישן קצת טוב יותר בISO ובעיקר בטווח הדינאמי

GX1 וG3 הן מצלמות זהות למעט הצורה והגודל, ולG3 יש מסך מפרקי+עינית מובנית (שעולה 250$ כתוספת לGX1, ומגדילה את המצלמה לגדולה יותר מG3)
מבחינת גודל אתה יכול לראות באתר הנפלא הזה: camerasize.com שההפרשים לא גדולים, מבחינתי היתרון היחידי שבאמת יש לGX1 זה העיצוב הסקסי

ציטוט:
ככל שאני קורא יותר ויותר אני רק מתבלבל יותר ויותר .. וככל שאני נכנס יותר לעומק מסתבר שלקנות סוני בארץ זה לא כמו לקנות סוני בחול .. מסתבר שהרבה מאוד לא מתעסקים עם סוני, יבוא של עדשות ואביזרים וגם בעניין התיקון הוא יכול להיות יותר מסובך אם צריך ( טפו טפו טפו חס וחלילה ) בין אם קנית מאק או נשארת עם אחריות היצרן בארליך דאגו לציין זאת בפני כשבררתי לגבי רכישה של אחריות ואמרו שיש מצב גדול יותר שיהיה מחסור בחלקים בארץ שידרוש הזמנה מחול ( = עיכוב) או אפילו החלפה של המצלמה באחרת לגמריי בגלל בעייתיות בתיקון סוני ..

לצערי אתה צודק, התחום מל"מ הוא לא מפותח בארץ, המחירים בשמיים ואין באמת שירות,
אני יכול רק לנחם אותך שהמצלמות מל"מ, מנסיוני אמינות יותר מDSLR מכיוון שיש פחות חלקים נעים, ואין צורך בכיולים כמו כיול פוקוס קידמי\אחורי.

ציטוט:
אני לא חושב שאני הולך להשתגע בקרוב ולקנות מליון עדשות ( למרות שתכלס התחום חדש לי ואין לי מושג מה אני באמת רוצה ) הייתי רוצה עדשת פנקייק טובה ועדשת פריים פתוחה .. אני חושב שכשאגיע לסט הזה אהיה מרוצה.. השאלה אם זה אפשרי עם סוני ? ( בסכומים ראלים).

דווקא נשמע לי שיש לך מושג מה אתה מחפש, רשמת "פנקייק ועדשת פריים פתוחה"
אני בעד, לפחות תנסה לצלם רק פריים תקופה, אם תסתדר אז זה meant to be, אם לא אז לפחות ניסית.

עדשות NEX ל5N:
2,8\16 פנקייק של סוני - עדשה רחבה מאוד לצילום נופים (זאת הפנקייק היחידה, היא לא כלכך איכותית אבל זולה)
1,8\24 סוני קרל זייס - עדשה כללית ו-"ה" עדשה לNEX, איכותית ביותר, אך גדולה יחסית (לא פנקייק) ויקרה 999$
2,8\30 של סיגמא (לא גדולה, לא פנקייק) - עדשה כללית עם צמצם סביר, אבל איכות מפתיע מאוד לטובה ביחס למחיר המצחיק 200$
1,8\50 של סוני (בגודל של הקיט) - עדשת טלה קצר (לצילום מרחוק) עם עומק שדה רדוד מעולה לפורטרטים, איכותית ולא יקרה

עדשות M43:
2,5\14ממ פאנאסוניקפנקייק - עדשת נופים מאוד קטנה (50גרם) אבל איכותית וחדה
1,7\20 ממ פאנאסוניק פנקייק - עדשה כללית
1,4\25 ממ פאנאסוניק\ליי'קה - עדשה כללית "ה" עדשה לM43, איכותית ולא יקרה - תתן לך עומק שדה רדוד יותר מכל שילוב שתקבל בסוני.
1,8\45 ממ אולימפוס - עדשת פורטרטים איכותית, לא גדולה ולא יקרה.

המצלמות המומלצות היום הן 5N בגלל החיישן שנותן ISO גבוהה קצת טוב יותר וטווח דינאמי מעולה, G3 בגלל שילוב של עינית מובנית, מסך מפרקי, מבחר עדשות.
תקח בחשבון שG5, ומצלמת NEX חדשה יוצגו במאי!

לסיכום אני מציע לערוך רשמית סדרי עדיפויות, לקרוא יותר חומר ברשת, ומומלץ מאוד להתנסות פיזית במצלמות לפני החלטה הסופית (אפשר לבקש מחברי פורום לרוב ישמחו לעזור)
בסופו של דבר גם NEX וM43 הם מצלמות מעולות ולא תטעה לכאן ולכאן

חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#26  נשלח: שבת 28/04/2012 15:09

תמונות ראשונות של NEX-F3
מסך 180 מעלות, פלאש מובנה

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 04, 2011

#27  נשלח: א' 29/04/2012 21:20

טוב אז כל התוכניות שלי השתנו בשנייה בעקבות כך שיש לי חבר שטס ביולי לארה"ב ואני מוכן לחכות חודשיים על מנת גם לחסוך כסף וגם לקבל דגם חדש יותר, אז כרגע אמתין ואצפה בהתפתחות..
הF3 בעצם באה להחליך את הC3 נכון ? שהיא בעצם סדרה אחת לפני ה5N האם אמור לצאת מחליפה ל5N בקרוב?
כבר קיים מפרט לF3 ? או ל G5 ?
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

#28  נשלח: א' 29/04/2012 23:06

ניתן לראות את המפרט פה: Mirrorlessrumors.com

כן זאת מחליפה של C3, לגבי 5N כנראה תגיע רק בספטמבר,
החיסרון היחדי של החדשה מול 5N היא העדר תושבת לעינית חיצונית, לעומת זאת יש פלאש מובנה ומסך 180*

פורומים > מצלמות ועדשות עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:
  קוד: קוד אבטחה
  הקש קוד:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה